Napenergia-hasznosítás termeléselosztó rendszerrel
Egy hagyományos napelemes rendszert üzemeltető társasház a napelemes rendszer által megtermelt villamosenergiát általában a lift és a szellőztetőrendszer üzemeltetésére, a lépcsőház, illetve a közös használatú helyiségek világítására fordíthatja.
A napközben megtermelt többletenergia egy jelentős részét viszont nem tudja hasznosítani, így kénytelen azt az áramszolgáltatónak nyomott ávételi áron átadni. Az általunk kínált termeléselosztó rendszernek köszönhetően a napközben megtermelt többletenergia az áramszolgáltató helyett közvetlenül a lakókhoz, a lakásokhoz kerül, így nemcsak a ház közös költsége, de a lakók által fizetett áramszámla is csökkenthető, vagy teljes egészében kiváltható!
Érdeklik a részletek? Adja meg elérhetőségét, hogy tájékoztathassuk az általunk kínált egyedülálló termeléselosztó rendszer nyújtotta előnyökről!
Pontosan milyen előnyöket nyújt
a termeléselosztó rendszer?
#1
Csökken, vagy teljes egészsében lenullázódik a társasház villanyszámlája, ezáltal csökken a lakók által fizetett közös költség mértéke.
#2
Csökken, vagy teljes egészsében lenullázódik a lakások villanyszámlája, a zöldenergia felhasználásával pedig növekszik a lakások értéke.
#3
Nincsenek kötelező kvóták, a megtermelt többletenergiából a lakások igényük és szükségletük szerint eltérő mennyiségű villomesenergiát hasznosíthatnak.
#4
A lakástulajdonosok nem kerülnek semmiféle hátrányba, az áramszolgáltatói áramellátás zavartalanul, ellátásbiztonságban működik tovább.
#5
Nincsenek műszaki kötöttségek, akár lakásonként eltérő teljesítményű és fázisszámú mérőhelyek is bekapcsolhatók a rendszerbe.
#6
A rendszer gyorsan és zökkenőmentesen, komolyabb átalakítások nélkül, ’tisztán’ kiépíthető, a lakástulajdonosok részéről a kiépítés nem igényel többletmunkát.
#7
A fejlett monitoringrendszernek köszönhetően a termelés és a felhasználás pontosan nyomonkövethető, analitikák, beszámolók és elszámolások generálhatók.
#8
A rendszer a panelfelújítási program egyik legfontosabb mérőszámáról, a CO2 megtakarításról is folyamatosan közöl adatokat.
#9
Tervezhetővé válik a napelemes rendszer energiatermelése, a társasház és a lakások zöldenergia-felhasználása, a termelt energia elosztása az ebből eredő megtakarításokkal együtt.
Szeretné látni működés közben a termeléselosztó rendszert? Meghallgatná a társasházkezelő vagy a lakók tapasztalatait a rendszer működéséről?
Semmi akadálya! Lépjen velünk kapcsolatba!
Kapcsolat
Ismerje meg a napelemes rendszer által megtermelt többletenergia egyéb felhasználási módjait is! Társasháza kiadó üzlethelyiségekkel is rendelkezik, fűtési rendszert üzemeltet, esetleg elektromos autók töltési lehetőségében gondolkozik?
Keressen bennünket és szakértőink ismertetik Önnel az energiahasznosítás lehetséges módjait!
Ne feledje: legyen szó a projekt előkészítéséről, a lakóközösség tájékoztatásáról vagy az áramszolgáltatói engedélyeztetésről, a teljes folyamatban legjobb tudásunk szerint segítjük Önt!
Mennyi idő alatt valósulhat
meg a beruházás?
A szerződés előkészítése átlagosan 1 hónapot vesz igénybe, a szerződéskötéstől a szolgáltatói engedélyezésig 3 hónapra van szükségünk, a szerződéskötéstől a kivitelezés befejezéséig pedig átlagosan 3+2 hónap telik el.
Összességében így a program fél év alatt megvalósítható!
Melyek a megvalósítás mérföldkövei?
1.
Kapcsolatfelvétel
2.
Konzultáció
3.
Helyszíni felmérés
4.
Rendszertervezés
5.
Pénzügyi tervezés finanszírozási tanácsadással
6.
Szerződéskötés
7.
Engedélyeztetés
8.
Kivitelezés és üzembehelyezés
9.
Betanítás
10.
Üzemeltetés támogatás
Híreink
Olcsóbb lett a felújítás, mert az EKR beszállt a költségekbe
2023. október 18.Lényegében semmit sem tudtam az EKR rendszer nyújtotta lehetőségekről, ráadásul amikor először hallottam róla, kissé szkeptikus...
Kazáncsere kétmillió forint támogatással
2023. október 18.Az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR) a jövőbeli beruházások mellett a 2020. január utáni, azaz a már...