Az alulméretezett hőszivattyús rendszerek leggyakoribb hibái

Ne feledjük, ami a szomszédoknál vagy a rokonoknál jól működik, az egyáltalán nem biztos, hogy nálunk is tökéletes lesz! Mivel minden épület más és más hőtechnikai jellemzőkkel bír, a hőszivattyús rendszerek méretezésénél az első és legfontosabb lépés az adott épületre vonatkozó hőszükséglet kiszámítása. Itt azonban nincs vége feladatainknak, ugyanis a hőszükségletet megfelelő módon kielégíteni képes készülék kiválasztása, annak működési jellemzőinek megismerése is fontos feladat!

Az épület hőszükségletével megegyező névleges teljesítményű hőszivattyú választása esetén rendszerünk alulméretezett lesz, ugyanis az adott rendszert arra kárhoztatjuk, hogy huzamosabb ideig terhelési maximumának közelében működjön, ami számos hiba forrása lehet.

Élettartam és karbantartás

Az alulméretezett hőszivattyúk fokozott terhelésnek vannak kitéve, ami hosszabb üzemidőhöz és gyakoribb meghibásodáshoz vezet. Ez rövidebb élettartamot és magasabb karbantartási költségeket eredményez.

Komfort és energiafogyasztás

Az alulméretezett rendszerek gyakran képtelenek hatékonyan szabályozni a hőmérsékletet, különösen extrém időjárási körülmények között. Ez nem csupán kényelmetlenséget okozhat, de az energiafogyasztást is növeli, ami a rendszer élettartama alatt komoly költségtöbbletet eredményezhet.

Fagyásveszély és hűtési problémák

Az alulméretezett rendszerek nem képesek megfelelően működni az extrém hideg vagy meleg időszakokban. Ez fagyásveszélyt okozhat a rendszerben és a hőszivattyúban. Emellett az alulméretezett rendszerek képtelenek hatékonyan hűteni a házat a forró időszakokban, ami a diszkomfort mellett magasabb páratartalmat eredményez.

Ha szeretné elkerülni az alulméretezettségből eredő hibákat, és ha szeretné működés közben is megismerni a Domusa hőszivattyús rendszereit, várjuk bemutatótermünkben!